Péče o náramky

Přesto, že na náramky používáme pouze z kvalitní prověřené materiály, je třeba při jejich používání dodržovat určité zásady, aby Vám vydržely hezké co nejdéle.

Náramky z minerálů
Přírodní minerály by neměly přijít do styku s parfémy, kosmetikou a chemickými přípravky, mořskou vodou, agresivním potem atd. Při koupání, slunění, či při fyzických aktivitách je lepší náramek raději sundat. Chraňte náramek před nárazy. Některé druhy kamenů se nesmí vystavovat přímému slunci, jinak může dojít ke změně barvy či vyblednutí (např. růženín, amazonit, nefrit). Korálky jsou navléknuty na pružence (elastickém lanku), zbytečné vytahování může způsobit prasknutí pruženky, nebo její vytahání. Náramky neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.

DOPORUČENÍ: náramek můžete opláchnout pod tekoucí vlažnou vodou nebo pro čištění použijte jemný navlhčený hadřík a  poté jej jemně osušte.

POZOR! Náramky, které kromě minerálů obsahují také další komponenty (kovové korálky a přívěsky, polyesterový střapec, rudraksha korálky atd) by neměly přijít do styku s vodou. Pro čištění šperku použijte jemný suchý hadřík. 

 

Rudraksha náramky
Rudraksha je přírodní semínko stromu, proto u těchto náramků nedoporučujeme styk s vodou, chemikáliemi a nošení při nadměrném pocení, např. při sportu. Při nedodržení těchto rad mohou korálky změnit barvu, například ztmavnout nebo zašednout. Korálky jsou navléknuty na pružence (elastickém lanku), zbytečné vytahování může způsobit prasknutí pruženky, nebo její vytahání. Náramky neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.

DOPORUČENÍ: přibližně jednou za měsíc semínka lehce potřete olivovým nebo kokosovým olejem (olej jemně vmasírujte prsty). Vyhněte se ostatním komponentům a minerálům.

 

Náramky z oceli typ AISI 316L (chirurgická ocel)
Chirurgická ocel je velmi odolným a stálým materiálem, vyznačuje se vysokou kvalitou a leskem. Tato ocel sice není náchylná na kontakt s vodou, pozor však na komponenty s lepenými kamínky.  U nich se straňte kontaktu z různými tekutinami nebo chemikáliemi. Pozor také na některé modely náramků těchto náramků, kde jsou kromě oceli skleněné korálky, tyto náramky chraňte před nárazy a při práci nebo jiné namáhavější činnosti raději šperk sundejte. Náramky neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.

DOPORUČENÍ: pro čištění šperku použijte jemný hadřík navlhčený ve vlažné čisté vodě, náramek kolem kamínku jen jemně otřete, nepřejíždějte přes kamínky, poté jemně osušte. Pokud je šperk značně znečištěn raději navštivte klenotníka, který Vám daný šperk vyčistí.

 

Kovové a kožené náramky
Aby si bižuterní šperky zachovaly co nejdéle svou krásu, je nutné je chránit před vodou a různými chemikáliemi (parfémy, kosmetika, úklidové prostředky). Doporučujeme je například před sprchováním, mytím nádobí, či sportovní aktivitou odložit. U některých osob s velmi agresivním potem může dojít k narušení a změně vzhledu (černání) povrchu kovových dílů. Náramky také doporučujeme delší dobu nevystavovat přímému slunci a chránit před nárazy. Náramky neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.

DOPORUČENÍ: náramek otřete jemným suchým hadříkem nebo kouskem vaty, v místech kolem kamínků náramek jen jemně otřete, nepřejíždějte přes kamínky.

 

Skleněné náramky
Náramek je třeba chránit před nárazy, doporučujeme je před sportovní aktivitou nebo jinou namáhavějšší činností odložit. Korálky jsou navléknuty na pružence (elastickém lanku), zbytečné vytahování může způsobit prasknutí pruženky, nebo její vytahání. Náramky neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.

DOPORUČENÍ: pro čištění náramku použijte jemný hadřík navlhčený ve vlažné čisté vodě, poté jej jemně osušte.

 

Přeji Vám, aby Vám náramky dělaly co nejdéle radost,

                                                                 Šárka Jasná