Údajné vlastnosti minerálů

Náramek z minerálů neslouží pouze jako obyčejný módní doplněk, kameny nás navrací k přírodě uprostřed civilizace a náramek se může stát součástí Vaší osobnosti i talismanem dodávajícím energii a psychickou podporu.  

Níže se dozvíte něco vlastnostech přisuzovaných drahým kamenům a jejich vhodnosti k jednotlivým znamením horoskopu. Ať již těmto věcem věříte nebo jste vůči nim naopak skeptičtí, vždy je nejlepší vybírat si svůj náramek hlavně podle INTUICE. Náramek, který si vyberete pouze proto, že se hodí k Vašemu znamení, ale jinak Vás nijak zvlášť neoslovuje, nebudete rádi nosit. Kámen by Vám měl tzv. ,,sednout". 

 

Receptivní kameny – mají zápornou ženskou energii JIN, která zosobňuje jemnou ženskou sílu a empatii. Kameny jsou uklidňující, vztahují se k lásce, moudrosti, soucitu, výřečnosti, spánku, snům, přátelství, růstu, plodnosti, spiritualitě a psychismu. Kameny se čistí a dobíjí energií měsíčního světla. Náramky se nosí na levém zápěstí.

Projektivní kameny – mají kladnou mužskou energii JANG, která zosobňuje rozum, tvořivou sílu a průbojnost. Kameny dodávají štěstí, úspěch, sílu, odvahu a sebedůvěru. Kameny se čistí a dobíjí energií slunečních paprsků. Náramky se nosí na pravém zápěstí.

 

ACHÁT nám dodává rovnováhu a to ve všech směrech-jak citovou, tak i rozumovou a tělesnou. Odstraňuje negativní pocity, zklamání, vnitřní zlobu a napětí. Podporuje funkci žláz, posiluje imunitní systém, je vhodný při infekčních onemocnění plic a dýchacích cest.

Projektivní kámen. Znamení - Býk, Blíženci, Panna, Štír 

            

AMAZONIT je uklidňujícím kamenem, zmenšuje obavy a strach a tiší nervový systém.Vyrovnává mužskou a ženskou energii a duševní nevyváženost, zvyšuje intuici. Chrání prý před elektromagnetickým zářením, pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a mikrovlnných trub. Udržuje v rovnováze metabolismus, přináší úlevu při svalových křečích. Název tohoto kamene je odvozen podle řeky Amazonky, v níž byl poprvé nalezen.

Receptivní kámen. Znamení - Vodnář, Panna, Rak, Beran

 

AVANTURÍN je kamenem štěstí, klidu a rozvahy. Přináší prý také úspěch a finanční prosperitu. Pomáhá při problémech se štítnou žlázou a oběhovým systémem a má velmi příznivý účinek na posílení zraku.

Zelený: bývá označován jako „kámen štěstí a příležitosti“. Má přinášet štěstí ve hře, také úspěch a finanční prosperitu
Růžový: dodává odvahu a optimismus, povzbuzuje kreativitu. Pomáhá při problémech se štítnou žlázou

Modrý: učí nás přijímat život jaký je, podporuje činorodost a pomáhá v depresi.

Projektivní i receptivní kámen. Znamení - Střelec, Býk, Rak, Váhy

 

FLUORIT je meditační kámen, údajně pomáhá svému nositeli urovnávat život a dodat životu řád, má pomáhat dodávat sebedůvěru a zlepšovat koncentraci a zručnost. Hodí se pro všechny, kteří pracují pod tlakem, či jsou vystaveni psychické zátěži.

Projektivní kámen. Znamení - Ryby, Kozoroh, Vodnář, Štír

 

HEMATIT dodává sebevědomí, odstraňuje plachost a nedůvěru, pomáhá v rozvoji osobnosti, napomáhá k dosažení cílů a tužeb. Posiluje vůli a soustředění.Jedná se o užitečný kámen při studiu matematiky a technických předmětů. Zlepšuje spánek, pomáhá při sexuálních a cévních obtížích.

Projektivní kámen. Znamení - Beran, Štír, Panna, Kozoroh, Vodnář

 

HOWLIT má přinášet klid, uvolnění a harmonii, učit trpělivosti, posilovat kladné rysy lidské povahy. Je prý vhodný prý při nespavosti, mírní stres a pocity hněvu, pomáhá ukládat vápník v těle, detoxikuje.

Receptivní kámen. Znamení - Vodnář, Rak, Váhy

 

JASPIS  je od starověku ceněný kámen, zvyšuje prý odhodlání k naplnění všech záměrů, dodává odvahu a energii, odstraňuje bloky, zvyšuje organizační schopnosti a rychlost myšlení. Patří mezi ochranné kameny. 

Červený: přináší zdraví a sílu, prodlužuje sexuální rozkoš. Projektivní kámen.
Růžový: přináší rovnováhu, klid, pomáhá odstranit stres.

Projektivní kámen. Znamení - Rak, Panna, Vodnář, Ryby, Kozoroh                               

 

KŘIŠŤÁL je údajně nejúčinnější, velmi ceněný léčivý kámen. Je považován za symbol čistoty a rovnováhy, zesiluje energii a harmonizuje ji, ochraňuje před negativní energií, čistí mysl a zlepšuje spánek, prospívá celkovému zdraví. Díky univerzálním účinkům se používá jako doplňkový kámen s ostatními kameny. Starověcí vědci považovali křišťál za zkamenělý led a z tohoto tvrzení bylo odvozeno jeho jméno, pochází z řeckého výrazu Krustallos.

Kámen má obojí polaritu-je projektivní i receptivní. Znamení- Lev, Vodnář, Kozoroh, Rak, Ryby.

 

LABRADORIT je ochranný kámen, který podporuje vnímání a intuici. Uklidňuje a přináší vyrovnanost, pomáhá hledat příčiny nerovnováhy v a psychických obtíží, vyrovnává bloky z minulosti. Pomáhá při bolestech zad a páteře. Je pojmenován po kanadském východním pobřeží Labrador, kde byl tento kámen v 18. století poprvé objeven českým misionářem, páterem jménem Adolf. Výjmečností tohoto kamene je měňavá hra barev s kovovým leskem nazvaná labradorescence, díky tomu se říká, že jsou v labradoritu zachyceny všechny barvy polární záře.

Znamení-Rak, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby

 

LAPIS LAZULI je duchovní ochrannný kámen vhodný pro meditace, údajně přináší klid a uvědomění. Je symbolem pravdy a moudrosti, má přinášet poctivost a čestnost a odhalovat vnitřní pravdu, zesilovat empatii a schopnost rozeznat a utužovat opravdové přátelství.

Receptivní kámen. Znamení - Střelec, Váhy, Býk, Kozoroh, Panna

 

LÁVOVÝ KÁMEN je velmi silně spojen se Zemí, vyvřelý ze žhavých hlubin přináší energii, sílu a vitalitu. Je považován za kámen znovuzrození, uklidňuje emoce, dává stabilitu a uzemnění.

Projektivní kámen. Znamení - Váhy, Kozoroh, Štír, Beran

 

LEPIDOLIT je často označován jako uklidňující kámen, pomáhající najít štěstí, mír a vyrovnanost. Údajně má odstraňovat bolesti zad a zlepšovat spánek.

Receptivní kámen. Znamení -  Váhy, Ryby, Rak, Panna, Kozoroh

 

MAGNEZIT je vhodný jako meditační kámen, má přinášet uvolnění a harmonii, uklidňovat emoce a tišit rozbouřené mezilidské vztahy, učí nás přijmout takové, jací jsme

Receptivní kámen. Znamení- Váhy, Vodnář, Blíženci, Rak

 

NEFRIT je odpradávna spojován s léčivými účinky spojenými s očistou a detoxikací organizmu, léčením zánětů ledvin (řec. nephritis - odtud název drahokamu) i močových cest. Starověcí Číňané z něho vyráběli poháry z nichž pili, protože věřili, že nápoje z nefritových číší mají ozdravné účinky. Nefrit tlumí přepětí, agresivitu a smutek, pomáhá nevzdávat se a nepropadat beznaději.

Receptivní kámen. Znamení - Váhy, Blíženec, Rak, Beran, Býk

 

OBSIDIÁN je silný ochranný kámen, pomáhá prolomit blokády psychického i fyzického rázu, pohlcuje negativní energii, posiluje a dodává víru ve vlastní schopnosti, podporuje růst osobnosti a logické myšlení. Kámen je vhodné mít u sebe při důležitých rozhodováních, zkouškách.

Projektivní kámen. Znamení- Štír, Střelec, Kozoroh

 

OLIVÍN díky své příjemně nazelenalé barvě uklidňuje, dodává optimismus a radost ze života. Přisuzuje se mu schopnost ochrany před zlými silami, má pomáhat na cestě vpřed, potlačovat žárlivost.

Projektivní kámen. Znamení- Střelec, Býk, Rak, Panna, Blíženci, Váhy, Ryby

 

ONYX pomáhá při fyzickém i psychickém vypětí, dodává sílu a mírní stres, posiluje sebevědomí. Odvádí negativní energii a udržuje rovnováhu, působí příznivě na zrak, žaludeční potíže, posiluje imunitu.

Projektivní kámen. Znamení- Panna, Lev, Kozoroh, Blíženci, Štír

 

REGALIT je jaspis vznikající z mořských sedimentů. Patří mezi ochranné kameny, pomáhá překonávat nejistotu, zmírňuje stres a pesimismus, posiluje odhodlání, uvádí do rovnováhy mysl a city. Má pozitivní vliv na činnost pohlavních orgánů , snižuje alergické reakce.

Projektivní kámen. Znamení - Rak, Kozoroh, Panna, Beran, Štír

 

RODONIT je často nazýván jako kámen cestovatelů, má chránit na výpravách a varovat před nebezpečím, pomáhat uklidňovat vypjaté situace, dodávat trpělivost a odhánět zlé sny a vyvažovat energii. Aktivuje činnost srdce a srdeční čakry. 

Projektivní kámen. Znamení- Býk, Rak, Beran, Střelec

 

RŮŽENÍN je kámen lásky a krásy, také se mu říká Venušin kámen. Zvyšuje empatii a citlivost, obnovuje důvěru a harmonii, posiluje přátelství. Dodává pocit klidu, otevírá srdce a učí sebelásce. Posiluje srdeční činnost.

Receptivní kámen. Znamení - Býk, Váhy, Rak, Blíženci

 

SODALIT údajně vyrovnává logiku s intuicí,zklidňuje mysl, má zvyšovat důvěru v sebe i ostatní a zlepšovat komunikaci, proto je doporučován jako pomocník při týmové spolupráci.

Receptivní kámen. Znamení - Lev, Štír, Střelec, Panna, Vodnář

 

TURMALÍN prý přináší štěstí, radost a prospěch svému majiteli, pohlcuje negativní vibrace, harmonizuje a zvyšuje psychickou i fyzickou imunitu.

Projektivní kámen. Znamení- Beran, Rak, Štír, Ryby, Váhy

 

TYRKYS je ochranný, očistný a meditační kámen používaný od nepaměti na amulety. Zesiluje intuici, dodává vnitřní sílu a odvahu vyjádřit své myšlenky. Vyrovnává mužskou a ženskou energii, snižuje bolesti hlavy a předchází migrénám, zlepšuje imunitní systém.

Receptivní kámen. Znamení - Střelec, Vodnář, Blíženci, Ryby, Beran, Lev, Rak

 

TYGŘÍ OKO je symbolem odvahy a pozitivní energie. Má pomáhat přitahovat štěstí, peníze a snadněji překonávat těžké životní situace. Pomáhá jednat více pomocí rozumu než citů, pomáhá při důležitých jednáních. Je to ochranný kámen chránící před negativními energiemi a nebezpečím.

Projektivní i receptivní kámen. Znamení - Blíženci, Býk, Lev, Panna, Beran

 

RUDRAKSHA je plod posvátného stromu Elaeocarpus Granitus, rostoucího na úpatí Himalájí v Nepálu a Indii. Plody jsou využívány v léčbě mnoha chorob v Ayurvédě – indické tradiční medicíně. Jejich název znamená ,,Oči nebo slzy boha Shivy, vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Po dokončení meditace začal nečekaně plakat slzy soucitu a v místě, kde slzy dopadly na zem začaly vyrůstat stromy. Jejich plody mají přinášet zdraví, štěstí a harmonii a vedou svého nositele po pravé cestě za jeho účelem.

 

Upozornění: Přestože drahé kameny jsou již od pradávna využívány v esoterice k léčebným účelům a spousta lidí v jejich účinky věří či s nimi má pozitivní zkušenosti, vědecky jejich účinky zatím nebyly oficiálně prokázány. Proto v žádném případě nedoporučujeme nahrazovat kameny lékařskou péči či předepsanou medikaci.

Záznamy nebyly nalezeny...